Peter Jablonský

Ako cielené a správne cvičenie pôsobí na našu dušu a vnútorné orgány

Ide o tri základné princípy.

1, prvý princíp : cievy a nervy – pri zlom držaní tela sa môžu niekde stlačiť a to spôsobí rôzne problémy. Napr. artéria na krku sa stláča pri predsunutej hlave, v zátylku sa artéria stlačí a môže vzniknúť bolesť a nemôže dobre zásobiť mozog krvou a kyslíkom – prejaví sa to na bolesti a našej nálade. Druhý príklad na stlačení nervu, ktorý zásobuje naše dolné končatiny. Pri zlom držaní tela prechádza cez hruškovitý sval, ktorý sa pri zlom držaní tela skráti a začne stláčať nerv ktorý tam prechádza a príznaky sú podobné ako pri vysunutí platničky, môže Vás noha bolieť, brnieť čo je veľmi nepríjemné. 

2, princíp Treba si uvedomiť, že aj všetky vnútorné orgány sú závislé na dobrej inervácii nervovej aj cievnej a my keď poškodzujeme tieto cievy a nervy, trpia tým aj naše vnútorné orgány. Povieme si o masáži vnútorných orgánov – dýchaním. Pri správnom dýchaní sa vnútorné orgány pohybujú a pohyb ich masíruje a prekrvuje, čím sa odstraňujú odpadové látky a privádzajú sa živiny. Keď sme zhrbený, naše vnútorné orgány sa stláčajú a krv poriadne neprúdi. Preto pri správnom cvičení sa vystrieme a začneme poriadne dýchať, naše vnútorné orgány začnú správne pracovať, čím sa odstránia aj iné zdravotné problémy. Všetky orgány sú závislé na dostatku kyslíka v krvi. Napríklad mozog a pečeň sú mimoriadne závislé na kyslíku a pri nedostatku kyslíka nemôžu pracovať na maximum, môžete sa kvalitne stravovať, behať, upravovať svoje myšlienky, ale bez dostatku kyslíka nemôžu naše orgány dostatočne pracovať. 

3, Pozrime sa na držanie tela všeobecne, chceme byť zdraví a zanedbávame základné držanie tela. Správne cvičenia nás vystrú, naplnia kyslíkom, naplnia orgány kyslíkom preto môžu regenerovať a preto správne cvičenia a zásady nás liečia. Po cvičení sa prekrví mozog a Vám sa zlepší nálada. Pri správnom cvičení môžem prijímať aj vydávať energiu, tým dostávame harmóniu aj balans/ sympatikus a parasympatikus / do rovnováhy /. Predráždený človek sa musí cvičením a polohami ukľudniť, dobiť baterky a opak vyvolať aktiváciu, uzemniť ho, zakoreniť, posilniť, napumpovať ale uvoľnene a otvoriť srdce a začína sa liečiť. Dá sa stým krásne pohrať.  

Objednávka

Vyplňte formulár s vašimi požiadavkami

Kontaktné údaje
Vyberte produkt o ktorý máte záujem
Vyberte preferovaný dátum a čas